Najlepsze usługi
taksówkarskie w mieście

Wycieczki

OŚWIĘCIM / AUSCHWITZ-BIRKENAU

Muzeum Zagłady .Tereny i obiekty obu obozów Auschwitz I i Auschwitz-II Birkenau są w całości udostępnione zwiedzającym. KL Auschwitz był największym z niemieckich obozów koncentracyjnych i ośrodków zagłady. Życie straciło tu ponad 1.1 miliona ludzi . Muzeum można zwiedzać w zorganizowanych grupach z przewodnikiem jak również indywidualnie bez przewodnika .Czas pobytu zależy wyłącznie od indywidualnych zainteresowań i potrzeb odwiedzających, jako minimum trzeba jednak przeznaczyć na zapoznanie się z terenem i ekspozycją w byłym obozie Auschwitz 2 godziny plus ok. 1 godziny na poznanie Birkenau. Dla właściwego zapoznania się z miejscem, które stało się symbolem Holocaustu niezbędne jest odwiedzenie obu części obozu - zarówno Birkenau jak i Auschwitz. Naszym klientom pomagamy w nabyciu lub zarezerwowaniu biletów koniecznych do wejścia na teren obozu.


KOPALNIA SOLI W WIELICZCE

Kopalnia soli w Wieliczce to najstarsze na ziemiach polskich przedsiębiorstwo solne, którego początki sięgają średniowiecza. Przez całe stulecia była źródłem bogactwa kraju i materialnym fundamentem kultury - dzisiaj jest najchętniej odwiedzanym polskim obiektem turystycznym. Kilkusetletnia eksploatacja złoża soli kamiennej ukształtowała obecny układ przestrzenny wyrobisk górniczych. Skryte pod miastem, usytuowane na dziewięciu poziomach, sięgają głębokości 327 m. Podziemna Wieliczka to blisko 300 km chodników i ok. 3000 komór. Część udostępniona do oglądania obejmuje 3,5 kilometrowy odcinek, położony na głębokości od 64 m do 135 m. (czas zwiedzania to ok. 2,5 godziny). Wspaniałe kaplice, urokliwe podziemne jeziora, oryginalne urządzenia i sprzęt, zachowane ślady prac górniczych dają wyobrażenie o zmaganiach ludzi z żywiołami, ich pracy, pasjach, wierzeniach. Wieliccy górnicy pozostawili po sobie dziesiątki rzeźb i płaskorzeźb solnych. Naszym klientom pomagamy logistycznie w zakupie lub rezerwacji biletów.


CZĘSTOCHOWA / JASNA GÓRA

Jasna Góra (łac. Clarus Mons) – sanktuarium, zespół klasztorny zakonu paulinów w Częstochowie, położony na wzgórzu Jasna Góra. Jedno z ważniejszych miejsc kultu maryjnego oraz najważniejsze centrum pielgrzymkowe katolików w Polsce ze znajdującym się cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej oraz zbiorem wielu innych dzieł sztuki, najczęściej sakralnej, stanowiących w większości dary wotywne wiernych. Od XV wieku w katolicyzmie – (a w szczególności polskim) – Maryja czczona jest jako Matka Boża Królowa Polski. 16 września 1994 obiekt uznany został za pomnik historii Prawdopodobnie w klasztorze tym przechowywano też relikwie św. Wojciecha.


SZCZAWNICA / SPŁYW DUNAJCEM

Spływ Dunajcem. Jedną z największych atrakcji turystyczno - krajobrazowych Szczawnicy jest przełom Dunajca. Przełom pieniński, głęboko wciśnięty miedzy wapienne skały wąwozu Dunajca, na odcinku między Sromowcami Niżnymi a Szczawnicą. Największa osobliwość turystyczno - krajoznawcza Pienin, fenomen krajobrazowy i przyrodniczy na skalę europejską, liczne pętle i gwałtowne zakręty pośród skał, których wysokość sięga miejscami pięciuset metrów. Jedyną w swoim rodzaju atrakcją jest spływ przełomem na górskich tratwach lub dla odważnych na pontonach słynący już na początku XIX wieku. Długość spływu wynosi około 18 km, a czas jego trwania, w zależności od stanu wody, waha się od 2 do 2,5 godziny i kończy się w Szczawnicy na przystani flisackiej. Może być także przedłużony do Krościenka.


WADOWICE / MIASTO JANA PAWŁA II

Rodzinne miasto Karola Wojtyły naszego największego Polaka. Papieskie miasto tu urodził i wychowywał się Ojciec święty Jan Paweł II. Dzięki niemu i jego osobowości cała grupa przekona się jak magicznym miejscem są Wadowice. Odkrywanie obiektów związanych z Karolem Wojtyłą nie może być łatwiejsze ponieważ tu znajduje się jego dom rodzinny. Nasi kierowcy chętnie zabiorą Was w inne atrakcyjne miejsca jak Kalwaria Zebrzydowska z pięknym klasztorem na wzgórzu czy też Lanckorona.


ZAKOPANE

Miasto położone jest u stóp Tatr, nad kilkoma potokami. Jest najwyżej położonym miastem Polski. W granicach administracyjnych miasta znajduje się część Tatr (z najwyższym punktem jakim jest wierzchołek Świnicy – 2301 m n.p.m.). Jednak pomijając tereny TPN to miasto leży na wysokości 750-1126 m n.p.m. Centralny punkt Zakopanego – skrzyżowanie ul. Krupówki i Kościuszki leży na wysokości 838 m n.p.m. Na północy rozciąga się pasmo Gubałówki, a na południu nad miastem góruje Giewont. Zakopane jest największym ośrodkiem miejskim w bezpośrednim otoczeniu Tatr, zwane stolicą sportów zimowych. Liczbę turystów odwiedzających całe Tatry ocenia się na około 2-3 mln rocznie. Zakopane wielokrotnie organizowało ważne imprezy sportowe. Rokrocznie na Wielkiej Krokwi odbywa się Puchar Świata w skokach narciarskich. W ramach zwiedzania tego pięknego miasta jest wyjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch lub kolejką szynową na Gubałówkę skąd można podziwiać wspaniałą panoramę Tatr.


Nasze samochody

transport kraków Mercedes Vito
Mercedes Vito
transport kraków Mercedes Klasy CLK Limuzyna
Mercedes Klasy CLK Limuzyna
transport kraków Mercedes Sprinter
Mercedes Sprinter